כוח האמונה

בס”ד                                                                                                                ט’ בטבת התשפ”ג                                                                                      

שם הכותב: יהודה אשר בוחניק, כיתה: ו1 בנים

שם המחנך: הרב ניסן ורצברגר       

שם בית הספר: תתמ”ד נעם חומת שמואל, ירושלים

כח האמונה

פעם היה ילד שקראו לו שמואל. שמואל היה ילד בן 10 סקרן וחברותי. לשמואל לא היו אחים או אחיות. שמואל מאד אהב ילדים קטנים ומאד רצה אח או אחות. שמואל שאל את אמא פעם אחת לפני השינה למה אין לו אחים או אחיות, אמא חיבקה אותו ואמרה לו שהכל מאת השם יתברך ושהיא ואבא כל הזמן מתפללים לכך ושגם הוא יכול לנסות, כי לתפילה הטהורה והאמונה השלמה של תינוקות של בית רבן יש כוח עצום.

שמואל נרדם וחלם על אח קטן וחמוד ושהוא מטפל בו ומשחק אתו, מאכיל אותו ואוהב אותו.  בהמשך אותו החלום האח הקטן גדל פתאום ונראה כבר כמו ילד והם משחקים ביחד, צוחקים ביחד ונהנים ביחד. למחרת שמואל קם בבוקר, נטל ידיים התפלל תפילת שחרית ובכוונה רבה וביקש מכל הלב  בברכת ‘שומע תפילה’ של תפילת עמידה  שיהיה לו אח או אחות, כך עשה  כל יום, 4 פעמים ביום – שחרית, מנחה, ערבית ובכוונה הכי הכי חזקה לפני השינה ולאחר שאמר קריאת שמע על המיטה.

עברה לה שנה ואמא של שמואל לא בהריון. שמואל התחיל לדאוג וסיפר לאמא בסוד “אמא אני מתפלל כל יום 4 פעמים ולפעמים גם יותר בתפילות שחרית, מנחה וערבית, לפני השינה ולפעמים גם בשעות אחרות של היום. אני מתפלל מכל הלב שיהיה לי אח או אחות, כבר שנה שלמה ואת אפילו לא בהריון.” אמא ענתה לו “בני המקסים והיקר מכל, לא תמיד כל מה שאנחנו מבקשים מהקדוש ברוך הוא קורה, יכול להיות שהקדוש ברוך הוא יסובב את זה לטובתנו” שמואל הבין את דבריה של אמא, והינהן בראשו. אמא יצאה מהדלת ואמרה לילה טוב חמוד. למחרת בבוקר שמואל קם נטל ידים התפלל תפילת שחרית , בתפילת שחרית שמואל החליט להמשיך להתפלל שיהיה לו אח או אחות. כך המשיך להתפלל עוד שנה אך גם בשנה הזו לא קרה כלום.

שמואל המשיך להאמין והמשיך להתפלל, שיתף את אמא שהוא מאמין באמונה שלמה שיש ערך לתפילה ושהקדוש ברוך הוא מקשיב לו והתפילה לא חוזרת ריקם, הוא גם שמע בשיעור תורה בשבת האחרונה שכל תפילה גם אם לא נענית משפיעה בשמיים וגם לא באופן מידי או כלפי אדם שביקשו אבל מביאה בעזרת השם להצלחת עם ישראל.

בערב שבת בחודש אדר, אחרי ששמואל ואבא חזרו מהתפילה ולאחר הקידוש וסעודת השבת, אמא ואבא סיפרו לשמואל כי יש להם סוד לגלות לו, שמואל מאד התרגש והיה במתח מה הסוד, אמא ואבא סיפרו לו שאמא ברוך השם ותודה לאל בהריון אך צריך להמשיך להתפלל כי מדובר בהריון בסיכון וכי מדובר בהריון של תאומים, בן ובת. שמואל כל כך שמח והודה לאל על הבשורה שכל כך קיווה והתפלל אליה.

שמואל המשיך בתפילות והוסיף לסדר יומו גם 3 פרקי תהילים ושתי משניות. בפלאי פלאות, 8 ימים לפני בר המצווה של שמואל נולדו לו בשבח והודיה להשם יתברך אח ואחות תאומים, וביום בר המצווה שלו חגגו חגיגה משולשת של בר מצוה, ברית מילה את  והולדת הבת, לאחים שלו קראו – שמעיה והודיה, והסיבה לבחירת השמות ברורה.

הפתק שנעלם

הפתק שנעלם   “אביה!!!!!” צעקה אפרת ” למה את מגיעה עכשיו עוד רגע והיינו נוסעים! ” “סליחה” אמרה אביה. אפרת הייתה המורה של אביה ,

להמשך קריאה »