טיני

הכלבה הקטנטנה, [כלבת רחוב] רצה בלילה במורד הרחוב וחצתה כבישים עד שהגיעה לביתו של גדי מנהל הרפת. זה היה לילה גשום וקריר‚ והכלבה הייתה רטובה ועייפה. פתאום שמע גדי גירודים על הדלת‚ פתח את הדלת וראה את הכלבה רועדת מקור ורטובה. הוא הכניס אותה לביתו ומיד החליט ″אקרא לך טיני″ [ טיני זה קטנטן באנגלית]. וכך גדלה טיני אצל גדי והפכה להיות חלק מבני  הבית. היא נהגה לרוץ כל היום ברפת ולשחק  עם עגלים ותרנגולים שבחצר. כולם אהבו את טיני, שהייתה כלבה נעימה עם עיניים טובות ומבט מלטף. יום אחד ראה גדי שטיני חלשה מאוד לא אוכלת ולא שותה כתמול שלשום.  גדי לקח את טיני  להיבדק אצל וטרינר. לאחר זמן שנמשך בעיני גדי כמו נצח, הכריז הוטרינר בקול גדול:″מזל טוב, טיני בהריון “! השמחה היתה עד אין קץ. כאשר חזרה טיני לרפת סיפרה לכולם שהיא בהריון ולאחר כמה שבועות נולדו לטיני שישה גורים 3 זכרים ו3 נקבות. טיני אהבה את כולם וטיפלה בהם במסירות גדולה. גדלו 6 הגורים השובבים ועשו הרבה שמח בחווה. לילה אחד התעוררה טיני והרגישה תחושת בטן מוזרה קמה לבדוק את גוריה הקטנים וספרה 1 2 3 4 5…רק חמישה! טיני הייתה בטוחה שהיא טעתה בספירה כי היה חשוך מאוחר מאוד. ניסתה שוב למנות אותם…” 1 2 3 4 5 ושוב 1 2 3 4 5 אחד מהגורים חסר”!! רצה טיני מחוץ לאסם לחפש את הגורה החסר ולא מצאה. התעוררו החיות באסם ועזרו בחיפושים . “גורי!! גורי!! גורי!! ” אך אין קול ואין עונה.  בינתיים גדי התעורר מהרעש בחווה ויצא לראות מה כל המהומה. ″טיני, כלבה מתוקה וקטנה שלי, מה קרה “?? שאל גדי אך מיד הבין כאשר ראה רק 5 גורים סביבו ואחד חסר .  רץ גדי והביא פנס גדול ויצא לחפש  את הגור הנעדר ביער הסמוך. ” גורי!! גורי!! גורי!!” אך אין כל ואין עונה . “מעניין לאן הוא יכול ללכת” הרהר גדי בקול.. והמשיך במסע החיפושים. “הבוקר כבר עולה” אמר גדי “צריכים לחלוב את הפרות”.. חזרו כולם לחווה וטיני האם המודאגת לא מוצאת מרגוע לנפשה.” הב הב הב” יללה ללא הרף..” גורי שלי, הב הב אהובי חזור אלי חזור הביתה..”. השעה כבר 12 בצהריים וגורי עדיין לא חזר.  טיני לא רצתה לאכול ולא הייתה רגועה אלא נבחה ונבחה כל היום מדאגה. לקראת השעה 2 בצהרים רץ 1 האפרוחים לאמא תרנגולת ולחש דבר מה באוזנה מיד רצה אמא תרנגולת לטיני ואמרה לה :”טיני בני האפרוח אמר שהוא שמע יבבות בכי חלושות בתוך הבאר מים בחצר האחורית…” טיני רצה במהירות ובהתרגשות רבה לעבר באר המים. בדרך, נתקלה בפח חלב והפח כולו נפל ותוכנו נשפך . “מה קרה לך טיני”? אך אין זמן, טיני רצה  במהירות וגדי אחריה עד שהגיעו  לבאר.” הב הב” נבחה טיני בפתח הבאר, “הב הב” המשיכה לנבוח אך לא שמעה דבר.” הב הב הב גורי! גורי!…” פתאום שמעה טיני “הב הב” חלש. “עוד גורי שלי  !!”  אך אין קול ואין עונה. גדי התעשת ראשון, מיד הוריד לבור דלי עם חבל ארוך. “תפוס גורי”  אמר גדי, “תפוס גורי המתוק שלנו…”
גדי הרגיש שהחבל זז. הרים אותו בעדינות ,הרים והרים אך הדלי נותר ריק. גדי הבין שאין ברירה והחליט לרדת בעצמו את הבאר. הוא הזעיק לעזרה את חברו דניאל וירד  .אבוי צרה גדולה. קשה היה לו לגדי להשתחל לדלי הקטן.  אך הוא ידע שהוא חייב להציל את גורי הקטן בכל מחיר. במאמץ רב הצליח  לרדת עד שראה את גורי הקטן רטוב ורועד מקור. “בוא אלי” אמר גדי וחיבק אותו בשתי ידיו. “תעלו אותי” צעק גדי לחברו  ואחז בגור ובחבל  עד שעלה למעלה . “אני חושב שהוא שייך לך”  אמר גדי לטיני, והושיט לה את גורי הקטן. טיני לא הפסיקה לנבוח מהתרגשות.” גורי שלי, גורי שלי.. “ליקקה  אותו בלי הרף.. “אתה בסדר בני?”
” כן אמא” ענה הגור.. “עכשיו אני בסדר…ואין בעולם אהבה ודאגה כמו של אמא”.
גדי החזיר את כולם לחווה וכיבד אותם בחלב וחיבוק חם.

הפתק שנעלם

הפתק שנעלם   “אביה!!!!!” צעקה אפרת ” למה את מגיעה עכשיו עוד רגע והיינו נוסעים! ” “סליחה” אמרה אביה. אפרת הייתה המורה של אביה ,

להמשך קריאה »