צדפות החסד

מרדכי אהב מאוד את הים, את הגלים ובעיקר מאוד אהב את הצדפות שהיו בחוף. הוא נהנה להסתכל עליהן, לצלם אותן והיה לוקח את המובחרות ביותר אליו הביתה. מרדכי היה אחד מהאוהבים הכי גדולים בעולם לצדפות והיה מבקר בחוף גם בקיץ הלוהט וגם בחורף הגשום.

פעם למרדכי לא היה זמן ללכת לים, אבל הוא הפסיד את כל הכסף שלו בקורונה והעסק שלו סגר והוא נשאר למזלו רק עם הדירה שלו ומעט מאוד כסף לחיות.

יהודה הבן הקטן של מרדכי רצה מאוד לעזור לאבא שלו. אבל לאבא שלו היה כבוד וגאווה ויהודה ידע שאם הוא יציע לאבא שלו כסף, אבא שלו מיד יסרב ויגיד לו “בני היקר לא חסר לי דבר, יש לי כל מה שאני צריך והעיקר שאני מאושר”.

יהודה ידע שהכסף של אבא שלו עומד להגמר, כי הוא שמע אותו פעם במקרה בשיחה עם הבנק וראה תשלומים שלא שולמו, אבל לא מצא דרך איך לעזור לאבא שלו בלי לפגוע בו.

יהודה לא ישן לילות במשך שבועות וחודשים כדי למצוא פתרון. ואז יום אחד הוא הלך עם אבא שלו לים וראה שאבא שלו כל הזמן מסתכל על הצדפות ומראה לו בהתלהבות ” בני היקר, תראה איזו צדפה מושלמת. השם שלך לי אותה ישר מהשמיים מהמחבוא שלו כדי לשמח אותי”.

יהודה מאוד שמח שאבא שלו מוצא שמחה בים ואוהב את הצדפות, ולפתע עלה במוחו רעיון מצוין כיצד הוא יכול לעזור לאבא שלו.

בבוקר הוא נסע לים ואמר לאבא שלו “אבא אני רוצה שנפתח עסק ביחד”

מרדכי שאל ” איזה עסק נפתח יחד בני אני כבר זקן ואני סתם אפריע לך”

יהודה אמר  “אבא, בדיוק ההפך, אתה תהיה עיקר העסק ואני מקווה שאני לא אפריע לך. אני רוצה שאתה תאסוף צדפות מושלמות ואני אמכור אותן באתר אינטרנט שלי במחיר מושלם ונתחלק ברווחים. זה יהיה טוב לי וזה יהיה טוב לך”.

מרדכי שתק לרגע ואמר  “אני אוהב צדפות מאוד ואני מחובר אליהן אז איך אמכור אותן?”

יהודה השיב “אבא, אבל זה בדיוק מה שצריך לעשות אם אתה אוהב צדפות, לתת גם לאחרים לאהוב צדפות וככה להציף את האהבה שלך לצדפות גם לאחרים”.

מרדכי הסתכל על בנו ואמר ” רעיון מצוין ועכשיו אל תפריע לי, כי יש לי עבודה לעשות בים, לאסוף צדפות שכולם יהנו מהם”.

וכך כל בוקר מרדכי התעורר מוקדם והלך לים לאסוף את הצדפות המושלמות ויהודה היה מגיע כל ערב לבית של מרדכי כדי לקחת את הצדפות ולמכור אותן.

בסוף כל חודש יהודה היה מביא למרדכי מחצית מהרווחים ממכירת הצדפות ומרדכי היה מאושר שיש לו עבודה שהוא אוהב.

יהודה היה מאושר שהוא מצא פתרון לעזור לאבא שלו וגם לכבד אותו.

וככה חלפו החודשים ומרדכי היה מאושר וגם יהודה היה מאושר. אבל מרדכי לא ידע שיהודה לא מכר את הצדפות ומעולם לא התכוון למכור אותן, אלא היה נותן לאביו מהכסף שלו, כי זו הייתה הדרך היחידה לעזור לאביו בלי לפגוע בכבודו.

כל לילה יהודה היה נוסע מהבית של אביו לים ומחזיר את הצדפות לים, כאשר את הצדפות הכי מושלמות הוא היה שומר לעצמו. אין ספק שיהודה הוא האדם שקנה הכי הרבה צדפות בעולם.

הפתק שנעלם

הפתק שנעלם   “אביה!!!!!” צעקה אפרת ” למה את מגיעה עכשיו עוד רגע והיינו נוסעים! ” “סליחה” אמרה אביה. אפרת הייתה המורה של אביה ,

להמשך קריאה »