פנימיות הכלבים

לפני כמה שנים הייתה ילדה ושמה נטע, נטע גרה בבית קטן בבאר שבע יחד עם הוריה ואחיה הקטן בן ה-5.

ההורים של נטע גנבו כספים רבים במהלך כמה שנים וכשנטע הייתה בת 8 הכל התגלה ובהחלטת הרווחה ובית המשפט הוחלט להוציא את נטע ואחיה מהבית למשפחת אומנה.

משפחת האומנה שאליה הם הגיעו הייתה משפחת צור, מיישוב קטן בצפון ששמו זמרת היא משפחה מדהימה עוטפת מצחיקה וחמה שמאוד שמחה לקבל את נטע ועומר אחיה, במשפחת צור היו חמישה ילדים נועה, אלה, טלאור, אופק מוטי וזוג הורים מדהימים בשם מיטל וקובי.

לאורך כל תהליך ההתאקלמות של נטע ואחיה בבית משפחת צור נטע הייתה עם עומר בכל מה שהיה צריך והייתה בוגרת בצורה מדהימה ותמיד דאגה לאחיה הקטן.

בבית משפחת צור הייתה כלבה ושמה לוקה, לוקה הייתה כלבה ענקית מסוג אסקי סיבירי מלאה בפרווה נעימה ורכה שתמיד כיף ללטף. במהלך הכניסה של נטע לבית משפחת צור היא מצאה פינה חמה וטובה אצל לוקה וממש לוותה על ידי לוקה במהלך הכניסה שלה למשפחה החדשה, נטע הייתה לוקחת את לוקה באופן קבוע לטיולים ולכל מקום שאליו הלכה תמיד כולם ידעו שגם לוקה הולכת.

כשנטע גדלה והגיעה לכיתה ח’ היא החליטה לעבור מבית הספר “אלונים” שבו למדה לפנימייה לנערות שעזבו את הבית או שהועזבו מהבית בהחלטת הרווחה כדי שבה תוכל להיות עם בנות נוספות אשר יבינו אותה ותצמח יחד איתן נטע החליטה החלטה זו לאחר שהבינה שמאוד קשה לה במצב שבו היא נמצאת כי היא כל הזמן רק דאגה לאחיה הקטן ולא שמה לב שגם היא בעצמה והנפש שלה נפגעה מהמצב בו הייתה כשהיא הייתה ילדה ועכשיו החליטה לטפל בזה ולתת לעצמה מקום טוב יותר לאחר שאחיה גדל ומשפחת צור המדהימה דואגת לו היא הבינה שהיא יכולה לעזוב ולדאוג לחיים שלה.

לאט לאט נטע גילתה שהבנות בפנימייה מאוד חמודות אבל למרות שמאוד הסתדרה בפנימייה ובאמת נהנתה תמיד לוקה הייתה חסרה לה והבנות בפנימייה ראו שקשה לה והחליטו כולן ביחד לחשוב על רעיון שאפשר לעזור לנטע איתו ולטפל במצב,ריף החברה הטובה ביותר של נטע מהפנימייה שיודעת כמה החיבור של נטע לכלבים מיוחד וחזק העלתה רעיון,היא אמרה לחברות “כולנו בעצם יצאנו מהבית,כולנו יודעות מה זה התחושה הזאת לחיות בלי בית חם ובלי משפחה אמיתית למה שלא נאמץ כלב שנמצא ברחוב ונשקם אותו ונהיה אנחנו המשפחה שלו!”,כולן התלהבו מאוד מהרעיון והחליטו להתחיל לעבוד,נטע וריף היו בראש הפרויקט והתחילו כמובן בבירור קודם כל עם הנהלת הפנימייה לבדוק אם הדבר אכן אפשרי להכניס כלב למקום,הן כמובן הסבירו להם את המצב שבו נטע נמצאת וכמה שלוקה חסרה לה וכמה היא אוהבת כלבים ההנהלה מאוד שמחה מהרעיון והן קיבלו אישור להתחיל לעבוד.

בשיתוף עם כל בנות הפנימייה הן התחילו לסדר מקום מתאים לכלב שיגיע,מלונה,אוכל,קישוטים ,משחקים ועוד ועוד…

לאחר שמצאו כלב טיפלו בו היטב והפרויקט עבד בצורה מופלאה.

נטע שמחה מהתהליך שקרה עם הכלב ואמרה לחברותיה “אם הולך לנו כל כך טוב ואנחנו עוזרות לכלב בצורה כל כך מועילה ומשמחת למה שלא נעזור לכלבים נוספים?”

חברותיה אהבו מאוד את הרעיון התחילו להוסיף כלבים ועם השנים הפרויקט הקטן הזה הפך לעסק של ממש וככה נפתחה לה פנימיית כלבים שצריכים בית חם על ידי יוזמה קטנה של ילדה מדהימה ועזרה של כמה בנות צעירות שרק רצו לעשות טוב.

הפתק שנעלם

הפתק שנעלם   “אביה!!!!!” צעקה אפרת ” למה את מגיעה עכשיו עוד רגע והיינו נוסעים! ” “סליחה” אמרה אביה. אפרת הייתה המורה של אביה ,

להמשך קריאה »