כדור הקסם

פעם מזמן ביקום אחר לגמרי, בן אלף כוכבים, חי כדור שנקרא “כדור הקסם”. בכדור הקסם הכל היה קסום: מצמחים עד ארצות. כל הדברים שם יכלו לזוז . כל זאת בזכות העובדה שבתוך הכדור היה בפנים כדור קטן. הכדור הקטן היה כדור קסום שלמעשה החזיק את כל הדברים בכדור הקסם. כל החפצים, בעלי החיים, המכוניות, האנשים הכל היה קסום בזכות אותו כדור קטן וקסום .

האנשים בכדור הקסם תמיד שמחו וכל מי שנכנס לשם יצא שמח. האנשים הסתובבו כולם- מבוגרים, ילדים, זקנים, תינוקות עם חיוך ענק מאוזן לאוזן.

רק מקום אחד על פני כדור הקסם היה עצוב. היה זה אחת מהארצות על פני הכדור שנקראה: “ארץ עצובני”. בארץ עצובני מלך מלך רשע שהכריח את כל מי שנכנס לארצו להיות עצוב. בשל זאת האנשים הסתובבו בעצב רב. הוא ציווה עליהם שאם לא יהיו עצובים הוא ידאג להרוג אותם. בנוסף, הוא לא הסכים לאף אחד לדעת את השם שלו. כי היה לו שם שאם היו מגלים אותו, היו צוחקים עליו.

למלך הרשע של ארץ עצובני היו כוחות על. בזכות כח העל שלו, הוא הצליח להתמודד עם כל השמחה שהוא לא הסכים שתהיה בארץ שלו. בזכות זה שרר רק עצב בארץ עצובני ולא היה אפילו אדם אחד שחייך.

יום אחד אמר עצובי שהיה המשרת הנאמן ביותר של המלך “המלכה של כדור הקסם רוצה לקיים עם המלך פגישה בשביל לדעת את שמו האמיתי”. היא כעסה שלא ידעה את השם של המלך ששלט בארץ עצבוני. המלך הרשע לא אהב שהמלכה מבררת על שמו ולמעשה פחד מהמלכה. כי שהמלכה כועסת היא יכולה פשוט להתפוצץ מכעס אפילו להטיל עליו כישוף שיהפוך אותו לצפרדע ירוקה עם כתמים כתומים.

המלך הרשע אמר בניסיון להישמע אמיץ (למרות שבתוכו פחד כל כך): “אחרי שאשתלט על כדור הקסם אני זה שאשאל את השאלות”.

ביום בהיר אחד פרצה מלחמה בין תושבי כדור הקסם לבין תושבי כדור האופל. כדור האופל הוא כדור שנמצא בסמוך לכדור הקסם. המלך שמלך בכדור האופל, אסף את האנשים הכי אפלים בממלכה שלו בשביל להילחם במלחמה.

לפני שפרצה המלחמה מלך כדור האופל אמר ללוחמים שלו “לשמור בלב את האופל”. האופל הוא הסימן שלהם ובזכותו הם ינצחו במלחמה.

באותו הזמן מלכת הקסם אמרה משהו דומה ללוחמים שלה, רק במקום אופל היא אמרה “שכל לוחם ישמור על הקסם שלו בלב”. היא ידעה והתפללה שהקסם יגרום להם לנצח.

הקרב היה צמוד, אבל בסופו כדור הקסם הביס את כדור האופל. הניצחון היה מתוק כי הלוחמים ניצחו עם חיוך גדול על הפנים וגם הלב שלהם חייך.

אחרי שמלכת הקסם הצליחה לתפוס את המלך הרשע. היא דרשה ממנו לדעת מה שמו האמיתי. המלך נסה להתחמק מלענות תשובה אך המלכה התעקשה ולא וויתרה לו. לבסוף הוא הודה ששמו הוא “שמחה”. כל הנוכחים בחדר ואחר כך כל תושבי הממלכה פרצו בצחוק גדול. חוץ ממלכת הקסם…

כעבור זמן מלכת הקסם הפתיעה את כולם ואמרה לשמחה “אתה בעצם אחי”. כולם השתתקו מהלם. לא הבינו מה הקשר ביניהם. בין מלכת כדור הקסם השמחה והאהובה לבין מלך ארץ עצובני. מלכת הקסם הסבירה ששמחה נעלם בלילה אחד בילדותו.

מאז אותו יום בו נפגשו האחים, שמחה הפך להיות מלך כדור הקסם וכולם חיו בשמחה.

הפתק שנעלם

הפתק שנעלם   “אביה!!!!!” צעקה אפרת ” למה את מגיעה עכשיו עוד רגע והיינו נוסעים! ” “סליחה” אמרה אביה. אפרת הייתה המורה של אביה ,

להמשך קריאה »