הדרקון והילד

שם הסיפור: הדרקון והילד

                                                           כתב: אוריה אביכזר

ביום שמשי בשעה 6:30 בבוקר התעורר אורי התארגן לבית הספר, נטל ידיים, שטף פנים, צחצח שיניים והתלבש, והכין מערכת לבית הספר.אכל ארוחת בוקר מזג חלב לצלוחית הצהובה ושם קורנפלקס ואכל בהנאה עם כוס שוקו, יצא מביתו והלך לבית הספר פתאום הוא ראה דף עם סרט אדום, הרים אותו וראה מפת אוצר על נייר ישן מרופט ומחורר שעליה משימות, הוא חשב “אולי מסתתר באיזור אוצר נדיר-  אחרי הלימודים אלך לפי המפה ואולי אגלה משהו”

אורי שמר את זה בסוד ולא סיפר לאף אחד.

 הוא חזר לביתו בסוף יום הלימודים, אירגן תיק למסע, לקח סנדוויץ’, תפוח, בקבוק מים וכמובן את מפת האוצר, הוא פתח את המפה וגילה שהיא מובילה ליד היער הוא חשב לעצמו, “אתחיל לחפש את האוצר” 

אורי התחיל בהרפתקה הביט במפה כדי לדעת לאן ללכת, המשימה הראשונה הייתה-ללכת לארבעה בניינים בצורת קוביה. הוא נזכר שיש בניינים כאלו ברחוב מלון. הוא הגיע לרחוב  וראה שלט שכתוב אסור להיכנס אבל הוא בכל זאת נכנס וראה שצריך ללכת אל רחוב יוקרה הוא הלך אל הרחוב יוקרה משם הוא הסתכל שוב במפה וראה שצריך ללכת אל החורשה. הוא לא הבין בגלל שיש שלוש חורשות והבחין שמצוייר שם עצי ברוש אז הוא ידע לאן צריך ללכת וכשהגיע אל החורשה הוא הסתכל במפה וראה שצריך ללכת אל ההר מחוץ לעיר אבל הוא לא ראה שכתוב שיש דרכון הוא הלך אל ההר פתאום הופיע דרקון עצום בצבע אדום אם שיניים חדות וגדולות, יורק אש ומפחיד מאוד, הוא ממש נבהל ופחד וחשב מה לעשות? אני חייב להגיע לאוצר!  לפתע נזכר שיש לו תפוח בתיק וחשב להביא את התפוח לדרקון.

הוא קרא לעברו “היי דרקון, תראה מה הבאתי לך” והושיט לו את התפוח.

הדרקון בן רגע נרגע והעלה חיוך גדול על פניו, חטף את התפוח ואכל בשמחה.

הדרקון קרב את ראשון לאור וסימן לו שיעלה על גבו, ההר היה גבוה מידי ואורי לא יכל לטפס לשם לבדו.

הדרקון התעופף יחד איתו במהירות עד לפסגת ההר.

כאשר הם הגיע לפסגה, אורי קפץ מהדרקון היישר לפסגה והביט במפת האוצר וראה שכאן האוצר נמצא.

הוא הבחין בתיבה גדולה עם מנעול ולא ידע איך לפתוח אותה, הוא ביקש מהדרקון עזרה ואז הדרקון פתח את היד והושיט לו מפתח. אורי התלהב ולקח את המפתח ופתח את התיבה וראה יהלום נוצץ וגדול.

הוא לקח את היהלום, שם בתיק וחזר הביתה.

אמא קיבלה את פניו בדאגה- “איפה היית”?

והוא אמר לה- “הלכתי לחפש אוצר, אם אספר לך את לא תאמיני לי שזה אמיתי”

אמא גיכחה, הילד התחיל קצת לכעוס אבל הוציא מתיקו את היהלום.

אמא הופתעה מאוד ואמרה- “כל הכבוד, אנחנו עכשיו עשירים, אני שמה את זה בכספת”.

בבוקר אורי קם ואמא שלו הפתיעה אותו וסיפרה לו שהם עוברים דירה בזכותו, אורי שאל לאן?

ואיך שאמא באה לענות לו אורי שמע “בוקר טוב חמודי, אתה תאחר לבית הספר…”

והוא התאכזב כי כל זה היה חלום… 

הפתק שנעלם

הפתק שנעלם   “אביה!!!!!” צעקה אפרת ” למה את מגיעה עכשיו עוד רגע והיינו נוסעים! ” “סליחה” אמרה אביה. אפרת הייתה המורה של אביה ,

להמשך קריאה »