האוצר

שם הסיפור: האוצר

כתבה: נועה אלון כיתה ג’ בנות

מיה דניאל שחר ונגה היו חברים טובים. הם אהבו מאוד לשחק ביחד משחקי קופסא שונים.

יום אחד שיחקו הילדים בבית העץ שלהם, ודניאל הציע לשחק “טאקי”.

הלך דניאל להביא את המשחק אבל לא מצא אותו. התחילו כל החבורה לחפש את ה”טאקי” ופתאום מצאה מיה מגילה, היא פתחה את המגילה והילדים התחילו לקרוא בה:

“שלום אני פיראט ואני מחפש את האוצר, אני מרגיש שעוד שניה אני מגיע אל האוצר. רגע, מה זה? אני חושב שמישהו עוקב אחרי ופתאום אני רואה שמישהו מכוון עלי רובה”.

הילדים לא הבנו למה הוא לא המשיך לכתוב, ואז נוגה אמרה שנראה שהוא פשוט לא הצליח לכתוב כשמכוונים אליו רובה. הילדים חשבו שהם יוכלו ביחד למצוא את האוצר, שחר פחד מעניין הרובה והלך. שאר החברים התלהבו מהמגילה והחליטו יחד לחפש את  האוצר. נגה ראתה שמאחורי המגילה ישנה מפה, ומיד קבעו הילדים להיפגש למחרת בשעה 03:00 בבוקר בבית העץ.

מיה הגיעה ראשונה כי חיכתה כל חייה לחפש אוצר, נגה ודניאל הגיעו מיד אחריה ומיד הסתכלו הילדים במפה וראו שהיא מתחילה בהר גבוה. הלכו הילדים להר הגבוה ומיה ראתה בפסגה פתק, קראה את הפתק שבו כתוב : ” אם תמשיכו לחפש את האוצר אתם תמותו”. דניאל החליט ללכת ולעזוב את העניין, שנראה לו מסוכן מידי, ונשארו רק מיה ונגה.

פתאום שמעו הבנות שאגה וראו אריה שמתקרב אליהן במהירות, הסתכלו הבנות במפה ורצו מהר  לכיוון המערה והסלע הענק שלידה.

לנגה היה רעיון, להכין בובה של איש, לשים בפתח המערה , האריה יראה את האיש, יכנס למערה, ואז הן יחסמו את פתח המערה בסלע הגדול וימשיכו בחיפוש האוצר.

הבנות ביצעו את התוכנית והצליחו לכלוא את האריה. המשיכו בחיפוש והלכו לכיוון הנחל. מיה מאוד התרגשה כי היא אוהבת נחלים, אבל כשהבנות הגיעו ראו שהנחל מלוכלך, הבנות היו עצובות מאוד והתחיל ולנקות את הנחל. העבודה הייתה קשה, אך בסוף הן סיימו, קפצו למים והתחילו לשחק. נגה נזכרה פתאום שיש להן אוצר לחפש….

הבנות יצאו מהנחל והלכו בעקבות המפה לכיוון היער. מיה פחדה מהיער אך נגה הרגיעה אותה והבטיחה שתשמור עליה.

פתאום שמעו הבנות רעשים וראו שיורים עליהן חיצים. רצו במהירות, ופתאום ראתה נגה שמיה לא איתה. נבהלה נגה והחלה לצעוק :”מיה, מיה” אבל לא ראתה את מיה, פתאום שמעה נגה את קולה של מיה: “הצילו, הצילו” , רצה לכיוון הצעקה וראתה שמיה קשורה לעץ ולידה איש שאמר שאם הוא לא יקבל עכשיו את המפה הוא יהרוג אותה.

נגה לא חשבה פעמיים ומיד הביאה לו את המפה. תוך כדי שהיא מביאה לו את המפה, נתנה לו מכת קראטה (שלמדה בחוג) ולקחה ממנו את המפה, שחררה את מיה והן ברחו החוצה מהיער.

הסתכלו הבנות על המפה וראו שמסומן בה איקס בדיוק במקום שבו הן נמצאות. הן הסתכלו לאחור וראו על אחד העצים סימן אדום של איקס כמו במפה. ליד העץ ראו הבנות את חפירה, התחילו לחפור ליד העץ ומצאו תיבה גדולה נוצצת. שמחו הבנות שדווקא הן מצאו את האוצר ולא התייאשו כמו חבריהם, לקחו את התיבה לבית העץ, פתחו את התיבה וראו בתוכה שרשראות יפות ויקרות, תכשיטים, כסף ויהלומים.

חילקו הבנות את האוצר בין כל החברים כי הן ידעו שיש משהו יותר חשוב מאוצר וזה החברים שלך.

 

הפתק שנעלם

הפתק שנעלם   “אביה!!!!!” צעקה אפרת ” למה את מגיעה עכשיו עוד רגע והיינו נוסעים! ” “סליחה” אמרה אביה. אפרת הייתה המורה של אביה ,

להמשך קריאה »