אהבת חינם

ואהבת לרעך כמוך

גלינג גלונג..

נגמרה ההפסקה.

המורה אסתר בדרך לכיתה.

 יש שיעור חשבון!!!

 

המורה אסתר נכנסה אל הכיתה והזמינה אותי אל הלוח לפתור תרגיל חשבון. פתרתי וחזרתי להתיישב בכיסא שלי.

אחר כך, שרתי יחד עם כל בנות הכיתה את כפולות 7. אני אוהבת כשאנחנו שרות יחד.

השיעור נמשך ונמשך, ונשארו עוד 10 דקות עד להפסקה.

המורה החליטה להפסיק עם תרגילי החשבון והזמינה אותנו לגשת אל האולם, כדי לעשות חזרה על הריקוד של מופע חנוכה. המופע יתקיים בפני ההורים וכולנו שמחנו והתרגשנו לקראתו.

הסתדרנו מיד והמורה אסתר הובילה את הטור לתוך האולם.

 

שם כולן הסתדרו בשורות הקבועות שלהן. גם אני מצאתי את מקומי ליד רננה ותהילה החברות הכי טובות שלי.

 בזמן שהמורה אסתר עשתה חזרה על הריקוד שלנו, כמה בנות ממש השתוללו והפריעו לחזרה להתקיים.

אני והחברות שלי השתדלנו להקשיב למה שהמורה אסתר אמרה, אבל זה היה קשה מאוד בתוך כל הרעש שנוצר בכיתה.

ראיתי שהמורה אסתר ממש התאכזבה מההתנהגות של חלק מהבנות, אבל העבירה את החזרה בכל זאת ובקשיים רבים.

המורה אסתר היא מורה חדשה בבית הספר, והיא קצת עדינה ורגישה ועוד לא מכירה את כל הבנות. אני אוהבת אותה מאוד. היא נחמדה לכולן ומאוד משתדלת ללמד בצורה מעניינת ומשמחת. אבל לפעמים הכיתה קצת רועשת ועוד צריכה להתרגל למורה החדשה.

בסוף החזרה, החברות שלי כבר יצאו לשחק בחצר. וכמעט כל שאר התלמידות יצאו להפסקה השנייה, אני הרגשתי שזאת ההזדמנות שלי.

ראיתי את הפנים של המורה אסתר. היא לא אמרה שום דבר, אבל אני ידעתי מה שהיא הרגישה בתוך הלב שלה. הרגשתי שהיה לה קשה מאוד ושהיא לא אומרת את זה. הייתי עצובה והרגשתי שהלב שלי ממש רוצה להתפוצץ ולצאת החוצה. באולם נשארו עוד שתי ילדות מהכיתה, אבל זה לא עצר אותי. פשוט רצתי וקפצתי על המורה בחיבוק ענקי. לא אמרתי לה דבר. פשוט המשכתי לחבק אותה חזק חזק. הבנות שנותרו בכיתה התחילו לצחוק, אבל זה בכלל לא שינה לי שום דבר והמשכתי לחבק את המורה. המורה ממש התרגשה. חיבקה אותי ממש חזק ואנחנו היינו ככה עוד כמה דקות.

ואז סיפרתי למורה כמה חוויות של המשפחה שלי, על דוד שלי ששחה בים עם דולפינים ועל סבא וסבתא שלי שיצאנו יחד לשייט. המורה שמחה לשמוע ושאלה אותי שאלות. עניתי על כולן. הרגשתי שהמורה אסתר כבר לא עצובה ומאוכזבת, ושהלב שלה שוב שמח. נפרדתי מהמורה בשמחה ויצאתי להפסקה עם כולן.

 

כשחזרתי הביתה, רצתי אל אמא שלי, ופשוט סיפרתי לה את כל מה שקרה.

אמא ממש התרגשה, וממש שמחה לשמוע איך שבחרתי להתנהג. אמא אמרה לי שבמעשים שעשיתי וברגשות שהרגשתי, קיימתי את מצוות “ואהבת לרעך כמוך”.

 

נכנסתי למיטה מצפה למחר. פתאום אמא אמרה לי שהיא קיבלה הודעה מבית הספר שהמורה אסתר תלמד אותנו גם מחר. התרגשתי נורא כששמעתי את זה. כשהלכתי לישון, הרגשתי בליבי שהמורה אסתר אומרת לי: “תודה על החיבוק החם שלך. ממש עזרת לי היום. נתראה מחר בבית הספר”.

 

בלב מלא התרגשות נרדמתי ממש מהר מחכה למחר ליום חדש.

 

סוף.

הפתק שנעלם

הפתק שנעלם   “אביה!!!!!” צעקה אפרת ” למה את מגיעה עכשיו עוד רגע והיינו נוסעים! ” “סליחה” אמרה אביה. אפרת הייתה המורה של אביה ,

להמשך קריאה »