מי יותר חשוב? המשולשים או העיגולים?

תהילה פרידמן
כיתה ג’
אהבת ישראל בנות
נעמי הירש
בית שמש

מי יותר חשוב? המשולשים או העיגולים/ מאת תהילה פרידמן, ג'1

 

בארץ רחוקה רחוקה חיו יצורים מאוד יוצאי דופן מהאנשים שאנחנו מכירים היום. חיו שם רק אנשי המשולשים ואנשי העיגולים. זו היתה עיר שקטה ורגועה, וכל אחד עזר לשני: העיגולים עזרו למשולשים להגיע אל מחוז חפצם, והמשולשים עזרו לעיגולים בכך שהגנו עליהם מפני הגשם בתור גג.

אני רוצה לספר לכם על משולש אחד ועיגול אחד. הם לא היו שקטים ורגועים כמו שאר בני עירם- הם עשו את הכול הפוך אחד מהשני. שניהם כל הזמן התגאו בעצמם והפנו עורף אחד אל השני. איך כל זה התחיל בכלל? זה התחיל כששרי הממלכה הודיעו בפתאומיות עם שלטים וכרזות שמלכם האהוב רוצה להודיע הודעה חשובה: "כל תושבי ממלכתי מוזמנים לארמוני, מכיוון שברצוני לשאת נאום קצר והודעה חשובה, בברכה המלך".

והנה היום הגדול הגיע! כל תושב לבש את הבגדים הכי מכובדים שיש לו. כבר רואים באופק שירה של חצוצרנים מנגנים בקולי קולות. ומי בכבודו ובעצמו עומד מאחוריהם? המלך הגדול. ברגע שהמלך צועד צעד ראשון אל תוך האולם, מיד מחיאות כפיים סוערות נשמעות מהקהל. המלך מתחיל להזיז את שפתיו ואומר: "אני מצווה שכל משולש יעמוד ליד עיגול וכל עיגול יעמוד ליד משולש".

והנה, בשורה הראשונה בכיסאות ארבע וחמש, יושבים ראובן (משולש) והדסה (עיגול). פתאום  אחד מקודקודיו של ראובן בטעות נגע בהדסה, והדסה רתחה מזעם על ראובן. היא חשבה לעצמה: "איך המשולש הזה עשה לי כך? איך??". המלך נאם את הנאום וכל אחד חזר לביתו. ביום למחרת הם נפגשו בגינה, ויום לאחר מכן הם נפגשו בקניון... וכך כל יום במקום אחר. אחרי כמה חודשים כבר אין יותר חשק לריב. כל הצורות חשובות וכך גם המשולשים והעיגולים.

ביום אחד בהפתעה נפגשו ראובן והדסה בספריה, הם התקרבו אחד אל השני בצעדים זעירים, הם ספרו אחד, שתיים, שלוש וביקשו "סליחה". הם חייכו ואמרו: "כולנו שוום, כולנו צורות". המקרה הזה גרם להם גם להכיר אחד את השני ולהפוך לחברים עד עצם היום הזה, ומאותו יום והלאה לא היו יותר מריבות בממלכה שלהם. ואתם בטח שואלים: מה המלך התכוון כשאמר שיש לו ''הודעה חשובה'?' ההודעה הייתה: האם יש מישהו שלא מסתדר עם מישהו אחר? אני חושבת שאפשר להגיד כעת שלמלך אין תושב כזה.                                                                   

 

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן