טובה תחת טובה

אורי אפרתי
כיתה ה’
שומרון
אוריאל אלקובי
שבי שומרון

בס''ד

 

טובה תחת טובה!

 

 

היה היה ילד ושמו יעקב ויס.  הוא גר בפתח תקווה ולומד בבית ספר "נעם בנים" בכיתה ה'.  הוא נחשב לילד חרוץ מאד, מקשיב בשיעורים, ולא הפריע מעולם.  רוב ציוניו במבחנים קיבל מעל 90 ולא נכשל.

 לעומת זאת לא היה לו חברים והמעמד החברתי שלו היה לא טוב.   היה לו ילד בכיתה ששמו עידו שלום.  והמעמד החברתי שלו היה מצוין.   כולם היו חברים שלו והיה מכונה "מלך הכיתה".  הוא היה טוב בהרבה מקצועות ספורט  וכולם רצו להיות אתו בקבוצות.   אבל רק בדבר אחד הוא לא היה טוב-בלימודים.  הוא לא היה מופרע.   אבל היה מתקשה בחומר הלימודי.   ולא היה מצליח להבין שום דבר.  

הסיפור היה ביום שישי.   המורה שיחרר את הילדים להפסקה.  יעקב יצא מהכיתה וסגר את הדלת בטעות על האצבעות של עידו.    ועידו קיבל מכה חזקה מאד.   עידו בא אל יעקב ואמר לו: "למה סגרת עלי את הדלת"?  יעקב אמר שזה היה בטעות, אבל עידו לא הקשיב לו והתחיל להרביץ לו חזק ולקלל אותו.   יעקב לא היה חזק ולא יכל להרביץ ולהגן על עצמו.

המורה בא מיד ועצר את המריבה ונתן ריתוק לשניהם.   המורה אמר שלא אכפת לו מי התחיל כי לא סתם הגיעו למצב הזה.  מאז אותו מקרה, רוב הכיתה תפסה צד,כמובן לצידו של עידו.  לאחר שבוע ימים שמע יעקב שעידו אוסף ילדים לעשות עליו חרם.  הם ירדו עליו מאחורי גבו שהוא "חנון" ולפעמים גם בפנים אמרו לו כל מיני קללות וכינויים כגון: קוף, "חנון", "משקפופר", ועוד...

יעקב נפגע מאד ולאחר שלא יכל להתאפק אמר לאמו שילד בכיתה שקוראים לו עידו אירגן עליו חרם עם רוב ילדי הכיתה.  אמו של יעקב כעסה מאד ואמרה זאת למורה.  המורה לקח זאת בחומרה רבה ואמר לאמו של יעקב שאין לו מה לדאוג, שהחרם יעלם עוד מחר.

למחרת עשה שיחה לכיתה כמה שזה חמור ולקח את יעקב ועידו לשיחה נפרדת עד כמה זה חמור לעשות חרם ואמר לעידו לבקש סליחה מיד.  עידו ביקש סליחה ויעקב התקשה לסלוח אבל בסוף סלח.  כמובן שעידו קיבל עונש חמור.  לאחר בית הספר עידו הלך לבקש סליחה מיעקב והתנצל בפניו התנצלות אמתית מכל הלב.  עידו רצה להכיר טוב ואמר ליעקב שינסה לשלב אותו בחברה שיהיה מקובל מאד.

למחרת עידו אמר לכולם בבית הספר שיעקב החבר הכי טוב שלו וכולם התייחסו אל יעקב בכבוד רב.  מאותו יום לא היה ילד אחד שלא התייחס בכבוד ליעקב.  הוא הפך לבין המקובלים שבכיתה.  יעקב רצה להחזיר טובה על המעשה הטוב שעידו עשה.  זה היה החלום של יעקב להיות מבין המקובלים.  הוא הציע לעידו לעזור לו מבחינה לימודית-להשלים פערים ושילמד אותו.   עידו קפץ על ההזדמנות והסכים מיד.  למחרת אחרי בית הספר עידו הלך ליעקב כדי ללמוד.  וכך היה כמעט כל יום.

עידו נהיה מחרוצי הכיתה וכמעט בכל מבחן למדו יחד וקיבלו ציון טוב.  מאז שניהם היו טובים גם בלימודים וגם בחברה.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן