הסכם הגלידה

יניב נבנצל
כיתה ה’
שומרון
אוריאל אלקובי
שבי שומרון

יצחק והסכם הגלידה

 

היו היה פעם ילד חמוד שקראו לו יצחק, יצחק היה בן עשר וחצי והוא אהב מאוד מאוד גלידה. ההורים שלו היו דווקא מרוצים שבן שלהם אוהב לאכול מתוק.

פעם אחת הלך יצחק לחנות גלידה  אך בחנות היתה רק גלידה אחת ויחידה שהיתה טעימה מאוד אבל עלתה כסף רב וליצחק לא היה את הסכום של הכסף האדיר הזה. יצא יצחק מהחנות והיה עצוב מאוד.

לפתע נתקל בילד שלא הכיר שפנה אליו ואמר: שלום, מה קרה לך שאתה עצוב כל כך?

יצחק היה מופתע אך סיפר לילד כל מה שקרה לו. הילד המשיך להתעניין ושאל את יצחק: כמה כסף חסר לך כדי לקנות את הגלידה? אולי אני אוכל להשלים לך את הסכום שחסר לך? יצחק היה שמח מאוד ואמר לילד שחסרים לו חמש מאות שמונים ושניים שקלים כדי לקנות את הגלידה. הילד נתן ליצחק את הסכום בשמחה ואמר ליצחק, שיהיה לך הזדמנות תחזיר לי שאצטרך. יצחק שמח ושאל : איך קוראים לך ילד? והילד ענה: קוראים לי דני אריה. יצחק הודה מאוד לדני אריה ואמר לו: מעתה אנחנו חברים.

כעבור עשרים שנים טובות היה לדני אישור נהיגה באופנוע אך לא היה לו מספיק כסף לקנות אופנוע , הוא נזכר בחברו יצחק ובהסכם שהם עשו, רץ דני לביתו של יצחק חברו דפק בדלת ושנפתחה הדלת חיבק את חברו יצחק ושאל אותו אם הוא זוכר את ההסכם שהם עשו לפני עשרים שנה. יצחק ענה לו שאינו זוכר את ההסכם , הזכיר דני ליצחק את ההסכם בינהם אך יצחק בשלו, מה פתאום אמר יצחק, זה לא קרה, לא סיכמנו שום דבר.

יצא דני מביתו של יצחק עצוב ומבויש, חשב לעצמו איזה מן חבר זה? אני עזרתי לו ועכשיו היא לא מוכן לעזור לי? מה אעשה?

חשב דני וחשב עד שעלה רעיון בראשו, אמר דני לעצמו , אלך עם יצחק לחנות הגלידה ושם בטח יזכר בהסכם בננינו והוא יחזיר לי את הכסף.

הזמין דני את יצחק לטייל איתו ברחוב ולקראת סוף הטיול אמר דני ליצחק אני רוצה לקחת אותך למקום שאתה אוהב במיוחד, בוא אחרי, לקח דני את יצחק לחנות הגלידה שנכנסו לחנות הגלידה הבין יצחק את הרמז של חברו דני ואמר : סליחה דני שלא עזרתי לך מההתחלה חטאתי ואני מבקש ממך סליחה ומחילה, כמה כסף אתה צריך?

אמר דני שהוא זקוק לחמש מאות שמונים וחמישה שקלים , ענה דני ואמר אתן לך בשמחה ואינך חייב להחזיר לי את ההפרש.

שמח דני שלא פגע וכעס על חברו יצחק, שמח יצחק שהחזיר את החוב .

 

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן