המעקב

אודיה שושנה
כיתה ה’
אהבת ישראל בנות
רחלי אוחיון
ירושלים

המעקב

"אליה, תעקוב אחריו" לחש אבי.

זה היה אחר הצהרים רגיל שלא היה להם מה לעשות, הם החליטו לצאת, ופתאום ראו מישהו חשוד, לחוץ שכל הזמן הסתכל לצדדים..

-היתה בידו שקית תפוחה ולאחר שגנבו בבית משפחת ויס הוא היה נראה להם הגנב וכך מצאו את עצמם אליה ואבי הולכים לכיוון רחוב ה"ורד" אחרי טיפוס מעניין שלא הכירו כלל עד שראו אותו עוצר באחד הצמתים, מזמין מונית, ונוסע. אליה ואבי היו נבוכים הם לא ציפו להתפתחות כזו, הם החליטו לחזור הביתה ולהחליט מחר.

 אבי: "איך לא שמנו לב? עוד שבע דקות מנחה". הם רצו עד שהגיעו לבית הכנסת מתנשמים ומתנשפים שמעו את החזן: "אשרי יושבי..."   בסוף  התפילה אליה רמז לאבי שיצא החוצה. השניים יצאו במהירות החוצה וקבעו להיפגש מחר בשעה: 16:00 ליד המגרש למחרת בשעה 16:05 הגיע אבי בריצה מהירה לאליה שחיכה לו שם. "אני מחכה לך פה עשר דקות, אמר אליה, והמשיך טוב זה לא הזמן להתפלסף על שטויות בא נחפש אותו". "בסדר, בסדר" אמר אבי, הם התחילו ללכת לכיוון מרכז הקניות, כשפתאום ראו אותו יוצא מחנות הבגדים הם רצו לעברו וראו את אותה שקית שסחב אתמול, אבל הפעם בצבצה משם חליפה  יוקרתית. וכמו אתמול הלך לצומת לקח מונית ונעלם. יום אחרי זה התפרסם על גניבה בחנות בגדים נגנבה חליפה יקרה מאוד שהוזמנה מארגנטינה.

 הם החליטו לספר זאת להוריהם. אך  קודם יפנו לביתו של אליה  ויספרו את הסיפור מתחילתו ועד סופו לבסוף הם החליטו להתקשר למשטרה "הלו" אמר השוטר אבי: "שלום, אנחנו יודעים על הגניבה שבחנות הבגדים אני מי זה" השוטר: " שלום, מי אתה ?" אבי:" אני אבי, ילד בן 12"

"נראה לך שיש לנו זמן לשטויות?" אבי:" אבל זה לא שטויו..." והטלפון נטרק בפניו..

 הם היו אובדי עצות לבסוף החליטו להתקשר שוב. אליה התנגד "הם לא התייחסו אלינו זה רק בספורים  ששוטרים מקשיבים לילדים"

 "לא נורא" אמר אבי "ננסה עוד פעם אחת " "בסדר" השתכנע אליה הם שוב חייגו  100"" "שלום" אמר אליה, הפעם הוא זה שדיבר "כן" ענה השוטר "זה שוב פעם אתה?" אליה:" רציתי לדווח על הגניבה שבוצעה בחנות הבגדים אני יודע מי הגנב" השוטר:" איפה הוא?"

שאל השוטר בחוסר סבלנות " אני לא יודע " השיב אליה " אבל ראיתי אותו אתמול" "מאוד עוזר לי" התעצבן השוטר "אבל אני יכול להראות לך איך הוא נראה" אליה עמד על שלו " טוב בסדר איך הוא נראה" שאל השוטר אליה: "שיער חום, עיניים חומות בהירות, גבוה, פנים רזות וארוכות ופה קמוץ " "בסדר " השיב השוטר, קצת יותר ברוגע אם נצטרך אותך נתקשר שוב אליה ואבי החליטו לשחק לאחר שעה ארוכה רצה אחותו הקטנה של אליה וקראה לו לטלפון " שלום, מי זה ?" שאל אליה "זה כאן מהמשטרה, לאן הלך האיש שדיווחתם עליו?"  אבי:"ראינו אותו פעמיים בתחנת האוטובוס ובמרכז הקניות ליד חנות הבגדים" " טוב, תודה "  אמר השוטר "רק רגע" צעק אבי לתוך הפומית " אני זוכר שנפל לו פתק מהתיק וברגע האחרון דחפתי אותו לכיס בפתק היה כתוב רחוב הזית דירה 7" "מצויין " ענה השוטר "אנחנו מיד שולחים לשם ניידת ".

למחרת בכותרות העיתונים נכתב:

"פושע מסוכן נתפש הודות לשני ילדים ערניים.."

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן