בעקבות הרב נריה

יסכה פנחס
כיתה ו’
“שירה חדשה”
לאה דואני
בת ים

בעקבות הרב נריה

שלום. שמי דניאל ואני בן חמש עשרה. רציתי לשתף אתכם בסיפור קטן, אבל מלא תוכן על הרב נריה. יום אחד שלח לי המדריך הודעה בפלפון שצריך להגיע לסניף בשעה ארבע.

 מי שלא יגיע יקבל עונש חינוכי. יצאתי מביתי לשחק כדור רגל ולא שמתי לב שהזמן רץ ולא חשבתי שאני אאחר לסניף. שיחקתי ואז נזכרתי שיש לי "סניף".  הסתכלתי בשעון וראיתי שהזמן חלף. רצתי וידעתי שאני לא אספיק אפילו לסוף. לבסוף  יצא המדריך ואמר לי שהייתה פעולה חשובה. למה לא הגעת?  הסמקתי  ולבסוף אמרתי לו שיחקתי ולא שמתי לב שהזמן חלף. אמר המדריך הפעם אני אחשוב על עונש. לבסוף אמר: חשבתי על זה רבות והחלטתי לתת לך לאסוף זרדים ליד הסניף.  הוא נתן לי שקית זבל ואמר לי לך תאסוף  עד מחר. ניגשתי אל המקום שהמדריך אמר לי לנקות והתחלתי לנקות. לאחר כמה דקות, ראה אותי איש ושאל אותי: ילד למה אתה אוסף?  אמרתי לו שהמדריך שלי אמר לי לאסוף.

אמר לו האיש: אספר לך סיפור, כאשר הייתי ילד ראיתי את הרב כל יום אוסף זרדים ואומר אין כזאת אדמה כמו של ארץ ישראל והרב שמח בזה. האיש שאל אותי האם אתה רוצה לבוא לביתו של הרב משה צבי נריה? והוסיף  אתה רק תשמח שתראה את הבית של הרב. הוא ליוה אותי וסיפר לי סיפורים על הרב והתרשמתי לשמוע סיפורים על הרב ועל דמותו המרוממת.

נכנסנו לבית שקט וצנוע. ניגשתי וראיתי את ביתו ואת הספרייה הגדולה שלו. ראיתי איש צנוע חשבתי שזה הרב נריה ואמרתי לו הרב נריה? ואז הוא אמר לי חמוד אני לא הרב נריה אני רק הבן שלו. אתה רוצה שאני אספר לך עליו שב. הוא אמר לי וקיבל אותי בסבר בפנים יפות והרגשתי שאני עובר מסע ולומד על דמותו הקדושה והמרוממת של הרב משה צבי נריה.

הבן שלו סיפר לנו עליו ולאחר דקות מועטות ניכנס המדריך ושואל את הבן של הרב אם גם הוא יכול לשמוע את הסיפורים על הרב נריה? בודאי ענה לו. שב איתנו כאן. הוא סיפר שהרב השתתף בהקמת   בני עקיבא והקים את ישיבת כפר הרואה והקים עוד הרבה דברים בחייו.

 כיום תנועת בני עקיבא מחזקת ילדים ותורמת הרבה למעננו. אמרתי היה כיף. אני צריך למלא את העונש שהמדריך נתן לי והמדריך גם היה צריך ללכת ורצה לדבר איתי. הוא אמר שזה מתנה וזה לא עונש. זה מלמד על הדמות המרוממת ואמר לי שהפעולה בסניף הייתה על הרב נריה ולימדה הרבה ולא רציתי שאף אחד יפסיד את הפעולה החשובה ולדעתי אתה השתתפת במסע בעקבות הרב צבי נריה והשלמת את  הפעולה ולמדת הרבה. אמרתי לו יש לי חשק לעשות את העונש ואני רוצה עוד לדעת על הרב צבי נריה אתה לימדת אותי הרבה ועכשיו אני הולך לאסוף את הזרדים שליד הסניף והתחלתי לאסוף את הזרדים.

 גמרתי לאסוף את הזרדים. חזרתי הביתה והרגשתי שעברתי יום מיוחד מאד. אתם ילדים תחשבו ותנסו להבין וללמוד על הרב משה צבי נריה ועל המעשים שעשה ושלימד אנשים, ילדים וגם אותי.  צריך עוד להקים ולעשות, כמו שהוא עשה את התפקיד שלו, כך גם אתם תעשו את הדברים הטובים ונמלא  את העולם באור גדול. נעשה את הדברים בעזרת הכישרון שה' נתן לכל אחד ואחד וכך נמלא את העולם באור של תורה.

מגישה יסכה פינחס

 

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן